Yüz Bir Bütündür

  • ★ ARDREAM PK SERVER ► | +8 / +3 FULL ITEM BAŞLANGIÇ | DESTEK İTEM YOK |IRK VAR ! | HEMEN İNDİR
  • ANDREAMTR l Efsane Server Siz İstediniz Biz Yaptık 59/1 PK Olarak Çok Yakında. HEMEN İNDİR
  • ❌ ArdreamWAR.CoM ❌ ❌[62/1] ARDREAM SERVER ▌FULL ITEM BASLANGIÇ ▌BUGÜN 21:00'DA AÇILIYOR HEMEN İNDİR
  • DiezWar.com | Version v25XX | 83/1 PK SERVER | FULL ITEM & FULL PUS BAŞLANGIÇ | 22 OCAK 2021 OFFICIAL TARİHİ HEMEN İNDİR

beyongs

Kayıtlı Üye
18 Kasım 2017
564
0
16
Yüz Bir Bütündür

Yüz, şüphesiz dikkatleri en çok üzerinde toplayan bölgedir. Yüz bölgesindeki herhangi bir orantısızlık, istenmeyen görüntüye yol açabilir. Yüze bir bütün olarak bakılmalıdır. Bu durum estetik cerrahide de geçerli. Yüzdedeki orantısızlık; burnu, kaşları, yanakları, dudakları olduğundan daha kötü gösterebilir. Bu görüntü Profiloplasti ile yok edilebilir. Profiloplasti operasyonunda altın oran dediğimiz oran göz önüne alınıyor.

Profiloplasti, yüz profilinde burun, alın, elmacık kemikleri, kaşlar, yanaklar, dudaklar ve çenenin birbiriyle uyumlu hale getirilmesi işlemidir. Profiloplasti için kişiye özel bir planlama yapılır. Hastaların estetik planlaması, tüm yüz ve boyun yapılarının birbirine olan uyum ve oranı değerlendirilerek yapılır.

Burun

Yüzün merkezinde bulunan ve yüz bütünlüğünü sağlamada oldukça önemli olan burun, yüzün diğer kısımları ile orantılı olmalıdır. Burun operasyonu isteyen bir kişinin mutlaka ucu, alın, dudaklar, yanaklar ve elmacık kemiklerinin de uyumlu olması için müdahalelerde bulunulabilir. Operasyonda burun deliklerinden kemik ve kıkırdaklara kadar kesi ve tıraşlama işlemleri yapılıyor.

Alın ve Elmacık Kemikleri

Alın bölgesinin hafif öne çıkık olması estetik görüntü sağlamada oldukça etkilidir. Alın bölgesi geriye doğru açılı olan kişiler için yağ enjeksiyonu oldukça idealdir.

Elmacık kemiklerinin dolgun ve çıkık görünmesi, özellikle kadınlar için oldukça önemlidir. Güzellik unsurunun baş taçlarından biridir. Elmacık kemikleri dolgunlaştırmak için dolgu ya da yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Kaşlar

Kaş düşüklüğü, yüz güzelliğine gölge düşürüyor. Kaşları düşük olan kişiler, kaşlarını kaldırmak için botoks uygulamaları ya da kaş aldırma işlemlerinden birini yaptırabilir.

Yanaklar

Yanakları olması gerekenden zayıf olan kişiler için, dolgu uygulamaları ya da yağ enjeksiyonu oldukça uygundur. Yanakları fazla dolgun olan kişiler için ise yanaktan yağ alma işlemi (bişektomi) yapılabilir. Çenesi köşeli olanlar için botoks uygulamaları, çenenin daha yuvarlak hale getirilmesini sağlar.

Dudaklar

Dudakları ince olan kişiler, dolgu ya da yağ enjeksiyonu ile istedikleri dudaklara kavuşabilir.

Çene

Çene ucu geride olan kişilerde çene ucu protezleri, yağ enjeksiyonu ya da dolgu uygulamaları yapılabilir. Çene ucu önde olan kişilerde ise çene ucu tıraşlanır. Böylece istenilen ebat sağlanmış olur. Operasyonda özel maddelerden yapılmış implantlar, ağız içinden yerleştiriliyor.

Kişinin yüz profilindeki şikâyetlerine göre bu işlemlerin biri ya da birkaçı uygulanabilir. Böylece yüzde istenilen bütünlük kazanılır.

Op. Dr. Alper Tuncel
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
www.dralpertuncel.com