Bu Alana Reklam Verebilirsiniz..

Üsküp'te Festivaller ve Etkinlikler

cihancesur

Yeni Cüce
8 Haziran 2018
4
0
1
Sofya
www.cesurgezgin.com

Üsküp Yaz Festivali. Makedonya'da düzenlenen internasyonal niteliklerin en nitelikli kültürel tezahürlerinden biri olarak, en bolca, en çeşitli, en uzun ve en yetkili işaretlere gore epitetler, Üsküp Yaz'ı karakterize ediyor. Bu tezahür, Internasyonal Festivaller ve Etkinlikler Derneği - IFEA'nın üyeliği tarafınca doğrulanan Makedon sınırlarının dışındaki itibarını da kabul etti.


Bu festival, Üsküp'te, Evrensel Salon, Üsküp Meydanı, Gençlik Kültür Merkezi ve şehrin birçok cazip gece kulübü şeklinde çeşitli yerlerde gerçekleşiyor. Haziran.
Üsküp Caz Festivali. Her Ekim ayında yedi gün süresince, Üsküp dünyanın dört bir yanından seçkin caz müzisyenlerine ev sahipliği yapıyor. Üsküp Caz Festivali, Avrupa'da türünün en iyilerinden biri olarak kabul ediliyor.


Mayıs Opera Akşamları. Mayıs Opera Akşamları Üsküp'te en fazlaca ziyaret edilen olaylardan biri olmuştur. Seneler geçtikçe, Makedon Bale ve Opera Tiyatrosu sahnesi bir takım bale gösterisine, operaya ve birçok konsere ev sahipliği yapmış oldu. Bu etkinlik, sanatçılar için gerçek bir ustalaşmış mücadeleyi ve izleyiciler için mükemmel bir müzik deneyimini temsil ediyor.


Bahar Müziği. Kasım. Müzik yaşamını biçim ve temaları ile zenginleştirmeye ve yerli ve yabancı sanatçıların performanslarına yer vermeyi amaç edinmiştir. Bu tezahürün programının bir temeli olarak klasik müzik var, fakat daima caz, popüler şarkı, etno müzik vb. Şeklinde öteki müzik türlerine yer açıyor.


Üsküp Şarap Festivali. Ekim. Şarap tadımı, bağ ziyaretleri, şehrin kalbinde internasyonal sanatçılardan canlı müzik eğlenceleri.


Gizli yetenek festivali. 10 gün süresince mayıs / haziran. Sokak sanatçıları Festivali Makedon şehirleri yanı sıra Budva, Karadağ ve Sibenik, Hırvatistan turları.

PIVOLEND. Ağustos Eylül. Bira ile gurme hafta sonu. Vasilica (Yeni Yıl). 14 Ocak Evde kutlandı. Herdelezi / Djurdjevden. 8 Mayıs Bahar festivali evde ve halk içinde kutlandı. Çoğu zaman mükemmel bir açık hava konseri ile taçlandırılır. Herdelezi'den sonrasında düğün sezonu başlıyor. Neredeyse her gün bir düğün alayı ya da gelinin armağanlarına birlikte rol alan bir alayı ile tanışabilirsiniz.

Kaynak: www.cesurgezgin.com