Sinemanın Kanatları Altında

  • ★ ARDREAM PK SERVER ► | +8 / +3 FULL ITEM BAŞLANGIÇ | DESTEK İTEM YOK |IRK VAR ! | HEMEN İNDİR
  • ANDREAMTR l New World 62/1 PK FARM 26 HAZİRAN 22:00'DA SİZLERLE HEMEN İNDİR HEMEN İNDİR

adrenochrome

Yeni Cüce
31 Ocak 2019
2
0
1
27
hdfilmizle.site
Film izlemek bizler için bir kaçış rampası gibidir. Üzülürüz, seviniriz; kafa dağıtmak adına sinema perdesinin önüne geçeriz. İnternet çağının güzel yanı, dilediğimiz filmi izleyebiliyor olmamızdır. Sanal film arşivi öylesine geniş ki ilk amatör film yapımından ultra hd sinemaya kadar her çeşit filmi rahatlıkla bulabiliyoruz. Üstelik farklı dillerde altyazı seçeneğinin yer alması, başlı başına büyük bir ilerlemedir. Sinema sektöründe, her gün bir yeni film daha hayat buluyor. Ödül törenlerinde yürüyen yeni yıldızlar, eskileri aratmayacak kalitedeler. Film sektöründeki bu hız, bizim beklentilerimizi de yükseltiyor.

İnsanların sinemadan farklı beklentileri olur. Bu beklentilerin yanı sıra internet sitelerinden de iyi bir performans umuyoruz. Her ne kadar film siteleri işimize yarıyor görünse de bazı film siteleri bizi bunaltabiliyor. Sitenin sağından solundan çıkan alakasız reklamlar, videolarda yaşanan gereksiz yavaşlık, sitenin göz yorucu teması; bu olumsuzlukları düşününce bir tercih yapmak şart oluyor adeta. Bir film sitesi yapılacaksa, aşağıdaki kriterlerin o siteye uygulanması gerekiyor:

  • Farklı ve kaliteli video kaynakları
  • Sade site arayüzü
  • Otomatik yönlendirme yapılmamış, göz yormayan reklamlar
  • Her filmde altyazı ve dublaj seçeneği
  • Sitede hızlı gezinme imkânı
Belirtilen bu ölçütler, ziyaret ettiğimiz sitenin kalitesini ortaya çıkarır. Siteye giren herkes farklı bir kategori seçimi yapacak, beklentileri değişecektir; ancak bu temel ilkelerden ödün verilirse henüz film izlenmeden siteyi terk edeceklerdir. Çünkü yoğun sisin arasında aradığı sinema filmi, ne kadar ışıltılı da olsa görülmeyecektir. Sise yapışan bu görkemli ışıklar, film seven izleyiciyi kendine çekmekte zorlanacaktır.


Milyonlarca film arşivinin istiflendiği sitelerde, serbest dolaşma hakkı istiyoruz. Bu çerçevede radarımıza takılan, gayet estetik ve amacına hizmet eden https://hdfilmizle.site adresi, beklentilere yanıt verecek yapıya sahip. Göz yormayan site arayüzüne ek olarak, filmlerin güzel bir şekilde düzenlenmesi de ayrıca hoş olmuş. Aradığınız filmin yanında ilginizi çekecek başka filmler de bulabiliyorsunuz. Çünkü site hantal değil ve ziyaret sürenize engel teşkil edecek reklamlarla karşılaşmıyorsunuz. Video kaynakları düzenli, altyazı kayması gibi senkronize sorunları yok. Yani siteye film izlemek için adım atıyor, film izledikten sonra çıkıyorsunuz. Sarmaşıklar ve sislerin arasında boğuşarak siteyi girip, siteden çıkmak için de komple tarayıcıyı kapatmak zorunda kalmıyorsunuz. Sinir bozucu film sitelerine inat hazırlanmış olan https://hdfilmizle.site adresi kullanış bakımından gayet başarılı. Film izle ve çık: bu kadar basit bir isteği yerine getiremeyen film siteleriyle karşılaştıkça bu sitenin değerini fark edebiliyoruz.


Günümüzde internet olmadan hiçbir şey tam olarak yapılamıyor. Bu durumun iyi veya kötü yanları olduğunu biliyoruz; ancak ortadaki mevcut gerçek değişmiyor. Film sektörüne baktığımızda ise kötü siteler gözümüze çarpıyor. Bir film sitesine girdiğimizde siteden ziyade filmin kendisine odaklanmak isteriz. Türkiye’de komedi türünde sürekli piyasaya film pompalanıyor; yabancı ülkelerde ise bilimkurgu üzerine yapımlar hat safhaya ulaştı. Sadece aşk teması içeren filmler yok artık; hepsinden bir ölçüt alıp harmanlanıyor. Sinemaya da bu çerçeveden bakmak, klişe filmlerden uzak durmak gerekiyor. İnternet çağıyla hem siteden, hem film yapımcısından hem de yönetmenlerden beklentimiz artmaktadır. Daha iyisini daha iyi bir yerde izlemek istiyoruz. Bu beklentileri karşılayan herkes, şüphesiz, gereken takdiri görecektir.