Özgür Koldaş PRP Uygulaması

  • ★ ARDREAM PK SERVER ► | +8 / +3 FULL ITEM BAŞLANGIÇ | DESTEK İTEM YOK |IRK VAR ! | HEMEN İNDİR
  • ANDREAMTR l Efsane Server Siz İstediniz Biz Yaptık 59/1 PK Olarak Çok Yakında. HEMEN İNDİR
  • ❌ ArdreamWAR.CoM ❌ ❌[62/1] ARDREAM SERVER ▌FULL ITEM BASLANGIÇ ▌BUGÜN 21:00'DA AÇILIYOR HEMEN İNDİR
  • DiezWar.com | Version v25XX | 83/1 PK SERVER | FULL ITEM & FULL PUS BAŞLANGIÇ | 22 OCAK 2021 OFFICIAL TARİHİ HEMEN İNDİR

beyongs

Kayıtlı Üye
18 Kasım 2017
564
0
16
Özgür Koldaş PRP Uygulaması

Kandaki trombosit yönünden zenginleştirilmiş olan plazma uygulaması kısaca PRP olarak adlandırılır. Trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma anlamına gelen ifadenin kısaltılmış şeklidir.

Kişiden az miktarda kan alınır ve bu kan özel bir işlemden geçirilir. İşlem esnasında kan bileşenlerine ayrıştırılır. Trombosit yönünden zenginleştirilmiş olan plazma elde edilir ve kişiye yeniden enjeksiyon yöntemi ile verilir. Genellikle gençleşme amaçlı olarak yapılan PRP Uygulaması, çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılabilmektedir. Örneğin kalp ameliyatlarında sıklıkla yapılan bir uygulamadır. Çünkü enfeksiyon riskinin azaltılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda tenisçi dirseği ya da tendon gibi farklı rahatsızlıkların tedavi aşamasında da uygulanmakta ve bu sayede iyileşme süresi hızlandırılmaktadır.

Çok sayıda kişi için önemli bir kan değeri olan trombositi kandan ayrıştırmak gerektiğinde PRP Tedavisi tercih edilebilir. Çünkü özel bir işlemden geçirilerek ayrıştırılan ve yeniden vücuda enjekte edilen plazma kök hücreleri uyarmaktadır. Bu uyarı vücudun yenilenmesi ve iyileşmesi için son derece önemli olan kök hücreleri aktif hale getirmektedir. Dokuların yenilenme sürecinin başlamasını sağlayarak hastalıkların tahrip ettiği dokuların onarımı vücut tarafından gerçekleştirilmektedir. Bir anlamda PRP iyileşme amaçlı uygulanan tedaviye destek olan bir uygulamadır.

Kanın pıhtılaşmasını sağlayan ve vücuttaki tüm hasar görmüş damarların, dokuların onarımını gerçekleştiren, büyüme faktörlerini içerisinde barındıran kandaki trombosit hücreleridir. Herhangi bir dokuda meydana gelen hasar, trombosit hücreleri sayesinde onarılabilir. İşte bu noktada devreye PRP girmektedir. PRP uygulaması ile hasarın meydana geldiği hedef bölgeye ya da hedef dokuya daha fazla plateler (trombosit) gönderilmektedir. Bu da kan dolaşımı ile sağlanarak trombosit içerisinde bulunan büyüme faktörlerine ulaşmak amaçlanmaktadır. Çok amaçlı olarak gerçekleştirilebilen PRP saç ile ilgili problemlerde de uygulanabilir. Ayrıca PRP cilt sorunlarının tedavisinde sıklıkla uygulanmaktadır. Bununla beraber PRP diz hasarlarının onarımı gibi vücudun pek çok doku hasarını iyileştirmede tercih edilebilen, başarılı bir sonuç elde edilen uygulamadır.

+ Estetik müdahale amaçlı olan tüm uygulamalarda
+ Yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller, kollar, bacak içleri onarımında
+ Derinin yapılanmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen uygulamalarda
+ Uzun süre ultraviyole ışınlarına maruz kalma neticesinde oluşan cilt kırışıklıklarının düzeltilmesinde
+ Cilde esneklik ve parlaklık kazandırılmak istendiğinde
+ Yara, çatlak gibi iyileşmesi uzun süren deri problemlerinin kontrolünü sağlamak gerektiğinde
+ Saç dökülmesi tedavisinde PRP uygulamaları kullanılabilmektedir.

PRP uygulaması Dr. Özgür Koldaş Tunalı Polikliniği uzman ekibi tarafından, tüm hazırlık aşamasının tamamlanmasının ardından yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

İhtiyacınız olan PRP cilt uygulamasını uzman kadromuzla güvenle yaptırabileceğiniz Dr. Özgür Koldaş Tunalı Polikliniği’nde sağlığınızı emin ellere teslim edeceksiniz.

www.ozgurkoldas.com.tr