Gösterim Stili Başarılı Bir Saç Ekimi İçin İpuçları Var Mıdır?

  • ★ ARDREAM PK SERVER ► | +8 / +3 FULL ITEM BAŞLANGIÇ | DESTEK İTEM YOK |IRK VAR ! | HEMEN İNDİR
  • ANDREAMTR l Efsane Server Siz İstediniz Biz Yaptık 59/1 PK Olarak Çok Yakında. HEMEN İNDİR
  • ❌ ArdreamWAR.CoM ❌ ❌[62/1] ARDREAM SERVER ▌FULL ITEM BASLANGIÇ ▌BUGÜN 21:00'DA AÇILIYOR HEMEN İNDİR
  • DiezWar.com | Version v25XX | 83/1 PK SERVER | FULL ITEM & FULL PUS BAŞLANGIÇ | 22 OCAK 2021 OFFICIAL TARİHİ HEMEN İNDİR

sinemay

Yeni Cüce
30 Kasım 2017
20
0
1
Saç Ekimi Nedir?
Saçlarında çeşitli nedenler ile dökülme, seyrelme veya kellik gibi sorunlar yaşayan kişiler için en önemli konulardan biri haline gelen başarılı bir saç ekimi için ipuçları, ekim işleminin amacına ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle bu ipuçlarına dikkat edilmesi gerekmektedir.
Çoğu insan gür ve güzel görünen, görselliğe büyük bir etkisi olan sağlıklı saçlara sahip olmak istemektedir. Ancak bu her zaman mümkün olmayabilir. Çeşitli sebepler sonucunda kişilerde dökülme sorunu sık sık yaşanmaktadır. Genel olarak erkeklerin öncelikli sorunu haline gelen bu durum çoğu kadın için de en önemli sorunlardan biridir.

Dökülme nedeni ekim yaptırmak isteyen kişiler doktora gitmeden önce başarılı bir saç ekimi için ipuçları nelerdir araştırmaya başlamaktadır. Ancak doktora gidildiğinde, doktor ilk olarak bu durumun altında yatan sebebi araştırmaktadır. Her nedene göre farklı tedavi uygulanabilen dökülme sorunu için hastaya bazı kan testleri ve taramalar yapılmaktadır. Bu taramalar sonucunda elde edilen dökülme sebepleri kişiden kişiye değişmektedir.

Bazı kişilerde çevresel etkiler ve bakımsızlık nedeni ile yaşanan dökülmeler geçici olabilmektedir. Özellikle maşa, düzleştirici ve fön gibi yüksek ısılı ürünler kullanıldığı zaman dökülme oranı daha çok artmaktadır. Bu durum geçici olabileceği için ilk etapta ekim işlemi önerilmeyebilir. Bazı kişilerde hormonal etkilerle ve vitamin eksiklikleri ile dökülme sorunu yaşanabilmektedir. Bu durum da ilaç tedavileri ile azaltılabilir ve tamamen ortadan kaldırılabilir. Demir takviyesi, B vitamini, C vitamini ve Kalsiyum gibi ek vitamin tedavileri ile dökülme sorunu ortadan kaldırılabilir.

Dökülme sorunu genetik olarak doğuştan gelen nedenlerle meydana geldiğinde, bu durumun ilaç ile tedavisi mümkün olmamaktadır. Bu durumu yaşayan kişinin ailesinde de bu hastalığı yaşayan kişiler var ise potansiyel olarak o aileden herkes de bu durumun yaşanma ihtimali vardır. Bu neden ile görülen dökülmelerin ilaç ile kalıcı bir tedavisi olmadığı için ekim işlemini düşünen hatsalar, daha iyi sonuç alabilmek için başarılı bir saç ekimi istanbul için ipuçları konusunu araştırarak işleme karar vermektedir. Ekim işlemi kadın erkek fark etmeden herkese kolaylıkla uygulanabilmektedir. Belirli aşamaları olan ekim işleminin öncesi ve sonrası yapılacak olan uygulamalar işlemin başarısı için önemlidir. Ekim işleminin aşamaları aşağıda anlatılmıştır.

Saç Ekimi İşlemi Aşamaları

Ekim işlemine yapılan testler sonucunda karar verilmektedir. Hastanın sorunu ilaç ile tedavi edilemeyecek şekilde ise ekim işlemine karar verilir. Bu aşamada başarılı bir saç ekimi için ipuçları doktor ve hasta açısından çok önemlidir. Bu ipuçları hem işlemin başarı oranını artırırken hem de hastanın konforunu sağlar.

Öncelikle işlemin yapılacağı kişinin genel bir taraması yapılarak kellik ve seyreklik yaşanan bölgelerin resimleri çekilir. Bilgisayar ortamına aktarılan resimler üzerinde yapılan araştırmalar ile kaç tane kökün ekim işlemi için alınacağına ve hangi bölgeden alınıp hangi bölgeye ekileceğine karar verilir. Bu da işlemin daha doğal olmasını sağlar.

Bu anlamda başarılı bir saç ekimi için ipuçları arasındaki en önemli ayrıntı, işlem öncesinde hastanın sigara veya alkol gibi ürünleri kullanmayı bırakması gerekmektedir. Ayrıca ekim işlemini serin havalarda yaptırmak başarı oranını artıran önemli bir ipucudur. Kan sulandırıcı ilaçları işlem öncesinde almamak, işlem sırasında kanama gibi sorunları da azaltmaktadır.

Ekim işlemi için belirlenen saç kökleri alınarak seyrek alanlara tek tek ekilir. İşlem günü taburcu edilen hastanın 2 gün duş almaması önerilir. Ayrıca kan sulandırıcı ilacın işlem sonrasında da bir süre kullanılmaması gerekmektedir. Bu ipuçları hastanın konforunu ve işlemin başarısını artırır.