Bitcoin Tavsiyeleri

  • ★ ARDREAM PK SERVER ► | +8 / +3 FULL ITEM BAŞLANGIÇ | DESTEK İTEM YOK |IRK VAR ! | HEMEN İNDİR
  • ANDREAMTR l Efsane Server Siz İstediniz Biz Yaptık 59/1 PK Olarak Çok Yakında. HEMEN İNDİR
  • ❌ ArdreamWAR.CoM ❌ ❌[62/1] ARDREAM SERVER ▌FULL ITEM BASLANGIÇ ▌BUGÜN 21:00'DA AÇILIYOR HEMEN İNDİR
  • DiezWar.com | Version v25XX | 83/1 PK SERVER | FULL ITEM & FULL PUS BAŞLANGIÇ | 22 OCAK 2021 OFFICIAL TARİHİ HEMEN İNDİR

farukgg

Kayıtlı Üye
16 Kasım 2017
334
0
16
Çağımızın Yeni Yatırım Birimi Bitcoin

Yaklaşık 2 yıldır, gündemi oldukça meşgul eden Bitcoin adlı para birimi; oldukça değerli, sahip olması zor ve üretimi de oldukça maliyetli olan bir para birimidir. Uluslararası bir birime sahip olan bu sanal para, her ülkede aynı isim ve tür adı altında kullanılabiliyor. Fakat üretiminin maliyetli olmasından dolayı, dünya üzerinde Bitcoin sahibi bireyler oldukça sınırlıdır. Tabii bunları bilmeden önce Bitcoin’in ne olduğunu bilmek gerekiyor.

Kısaca anlatmak gerekirse Bitcoin, dünyadaki hiçbir banka ve kuruluş ile bağlantısı olmayan, fakat dünyanın her yerinde aktif bir şekilde kullanılabilen bir kripto, yani sanal para birimidir. Kısaltması “BTC” dir. 2009 yılında dünya piyasasına girmiş olan bu sanal para, giriş yaptığı yılların başında pek dikkat çekmemiş, bunun yanında son 2 yıldır adından çok söz ettirmeye başlamıştır. Bitcoin’in bu sessiz dönemlerinde, bu para birimi üzerinden yatırım yapan bazı kişiler şuan milyoner olma yolunda ilerliyorlar. Çünkü Bitcoin’in birim değeri TL bazında düşünülüp hesaplandığında oldukça yüksek meblağlara ulaşmaktadır. Şu anda bile birim fiyatı yaklaşık 43.000 TL civarlarında işlem görmektedir. Fakat bunun gibi göz kamaştırıcı yönleri olsa da, bu sanal paraya sahip olmak oldukça güç bir iştir. Çünkü bilinen banknot biçimde olan para birimleri gibi seri üretime sahip değildir. Ayrıca banknot paraya göre oldukça maliyetli bir üretime sahiptir. Bitcoin üretimine madencilik ( diğer adıyla mining) adı verilir. Bu sanal paranın işleminin yapılabildiği platformlar, dünyanın her bir bölgesinde mevcuttur. Üretimi ve alım – satım işlemleri de bu platformlar üzerinden yapılmaktadır. Üretiminin maliyetli olmasının en önemli sebebi, internet ağı üzerinden oluşturulan bir program üzerinden oldukça karmaşık matematiksel işlemlerle gerçekleştiriliyor olmasıdır. Ayrıca bu işlemleri yapabilen kişilerin sayısının da oldukça az olması, bu üretimi oldukça yavaş kılıyor. Diğer yandan ise, dünyada en aktif kripto para birimi ünvanını elinde tutuyor. Bu da aslında üretim ve tüketim döngüsünün oldukça başarılı olduğunu da gözler önüne seriyor.

Türkiye’de de fazlasıyla isminden söz ettiren Bitcoin, çoğu yatırımcının ulaşmaya çalıştığı bir yatırım türü oldu. Çünkü, uluslararası bir para birimi olduğundan, özellikle yurtdışı harcamalarda, Bitcoin sahibi kişi herhangi bir değiştirme yapmadan dilediği gibi harcamalarını yapabiliyor. Tabii bunları bazı siteler üzerinden yapailiyorlar. Bu sitelerden bir tanesi de btcfrm.com. Bu sitede Bitcoin’in detaylı bilgileri, piyasadaki değer takibi, alt kademede bulunan coin türleri ve alım-satım dönemi hakkında tavsiyeler mevcut. Bitcoin sahibi kişiler; burada tartışma konuları açarak, harcamaları hakkında öneriler, dikkat edilmesi gereken unsurlar ve piyasa takibi gibi özelliklerinden faydalanabiliyorlar.

Güvenlik

Olumlu yönleri olduğu gibi Bitcoin’in bazı olumsuz yönleri de vardır. Bunlardan en önemlisi ise güvenliktir. Bitcoin’in değerinin ne kadar yüksek olduğu ortada fakat bazı güvenlik önemleri alınmadığı takdirde sizi bir felakete sürükleyebilecek güvenlik önlemlerini tamamen oluşturmanız gerekiyor. Çağımızda harcamaların büyük bir kısmı her ne kadar internetten yapılıyor olsa da, güvenliği tartışmalı bir konudur. Ayrıca böyle değerli bir sanal para birimi ile ticaret ise oldukça sıkı güvenlik önlemlerini de beraberinde getiriyor. Öncelikle dikkat edilmesi gereken, bilinen ve güvenlik logolarına sahip internet siteleri ile çalışmaktır. Bu logoların olduğu siteler, hackerlara ( sanal hırsızlara) karşı güçlü güvenlik duvarları oluşturmuşlardır. Bu yüzden, belirtilen tipte sitelerle çalışmak sizin daha sağlıklı harcamalar yapmanızı sağlayacaktır.

Piyasa

Bitcoin’in piyasadaki dengeleri her an değişebiliyor. Elinizdeki para size %15 kar sağlıyor ise bazen 1 saatlik kısa bir zaman dilimi içerisinde sizi %25 zarara da sokabiliyor. Bu nedenle de sürekli olarak değerlerinin ölçülmesi gerekebiliyor. Bunun için de yine pek çok Bitcoin takip platformu takip edilerek değerleri hakkında yakından bilgi alabilmek mümkün olabilmektedir. Dolar ya da Euro gibi sürekli olarak hareket halinde olan bitcoin, gün içerisinde farklı değerlere sahip olabilmektedir. Aslında bu durumun piyasa hareketliliği ile de yakından ilgisi bulunmaktadır.

Bitcoin piyasası hareketli bir piyasadır ve gün içinde olduğu gibi haftalık olarak da değişikliklere uğrayabilmektedir. Sadece bu nedenden dolayı da borsa üzerinde bu dijital para birimi ile büyük kazançlar elde edilebilmektedir. 41.811.91 olarak görülen ve düşüte olan para birimi, ani değişiklikler ile çok daha yükselebilmektedir.

Bitcoin Mining

Bitcoin madenciliği de son dönemlerde çok fazla artmış ve ilgi görmeye başlamıştır. Kişiler bu işin satışından çok üreticiliğine ilgi göstermektedir. Üreticilik elbette satıştan çok daha fazla para kazandırmaktadır. Bu nedenle de satış konusundan ziyade üreticilik daha fazla ilgi görmektedir. Mining olarak da adlandırılan bu sistemde kişiler belli düğmeler ve büyük ekipmanlar ile üreticilik sağlamaktadır. Mining yapabilmek için maliyetler de oldukça yüksektir ancak; bitcoin piyasasının yeniden canlanması ile birlikte bitcoin madenciliği için çok fazla yatırım yapılmaya başlanmıştır.

Bu alanda ihtiyaç duyulan en önemli faktör ise ekran kartlarıdır. Bitcoin madenciliğinde ekran kartları çok hızlı ve pratik çalışmaktadır. Çok eskiden de bu alanda madencilik yapmak mümkündü ancak; teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu alanlara yönelim daha yüksek bir hal almıştır. Sitede bu konuyla alakalı pek çok bilgiye de değinilmektedir. Hatta sadece bu alan için açılmış bir bölüm de bulunmaktadır. Kişiler bu alan üzerinden gerekli bilgi alışverişini de sağlayabilmektedir.

www.btcfrm.com