Terleme Botoksu

  • ★ ARDREAM PK SERVER ► | +8 / +3 FULL ITEM BAŞLANGIÇ | DESTEK İTEM YOK |IRK VAR ! | HEMEN İNDİR
  • ANDREAMTR l Efsane Server Siz İstediniz Biz Yaptık 59/1 PK Olarak Çok Yakında. HEMEN İNDİR
  • ❌ ArdreamWAR.CoM ❌ ❌[62/1] ARDREAM SERVER ▌FULL ITEM BASLANGIÇ ▌BUGÜN 21:00'DA AÇILIYOR HEMEN İNDİR
  • DiezWar.com | Version v25XX | 83/1 PK SERVER | FULL ITEM & FULL PUS BAŞLANGIÇ | 22 OCAK 2021 OFFICIAL TARİHİ HEMEN İNDİR

beyongs

Kayıtlı Üye
18 Kasım 2017
564
0
16
TERLEME BOTOKSU

Özellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla birçok insan için büyük sorunlar yaşatan terleme sorunu daha fazla görülmeye başlamaktadır.

Kişilerin sosyal ve iş yaşantılarını olumsuz etkileyen, özel yaşamlarını da etkileyen terleme sorunu doğru değerlendirilmelidir. Terleme, vücut ısısının düzenlenmesi ve sıvı dengesinin sağlaması için vücudumuz tarafından kullanılan bir koruma sistemidir. Terlemenin gerçekleştiği ter bezleri, toksinlerin vücuttan atılması adına da son derece önemli bir rol oynar.

Aşırı terleme, terlemenin boyutuyla belirlenebilir. Kişinin ellerinin ve koltuk altının sürekli ıslak olması bir belirti olarak kabul edilebilir. Kıyafetlerde terlemeye bağlı olarak ortaya çıkan 5 cm’ye kadar olan ıslaklık normal kabul edilir. 10 cm üzeri anormal terleme olarak kabul edilirken 15 cm ve üzeri aşırı terleme rahatsızlığı olarak kabul edilir.

Aşırı terleyen insanların en sık karşılaştığı sorunların başında kıyafet seçimi ve ter kokusu problemleri gelir. Gri tonlu kıyafetler terlemeyi çok belli ettikleri için aşırı terleyenler tarafından tercih edilmezler. Ayrıca ter kokusu nedeni ile sosyal yaşantıda ciddi sorunlar da ortaya çıkabilir.

Aşırı terlemenin tedavi edilebilmesi için nedenlerinin öğrenilmesi gerekmektedir. Sempatik sinir sisteminin doğru çalışmaması nedeniyle meydana gelen bölgesel aşırı terlemenin tedavisinde tercih edilen uygulamaların başında botulinum toksin uygulamalarıdır. Koltuk altı, el ve ayaklar, hatta saçlı deride botoks (botox) ile aşırı terleme tedavisi başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Botoks, sempatik sinirlerin ter bezlerini uyarmasını engelleyerek etki gösterir. Etki süresi 4-6 ay civarındadır.

Botoks ile terleme tedavisi, aşırı terlemesi olmayan ancak az miktarda koltuk altı terlemesi gibi bölgesel terlemeden rahatsız olan kişiler için de uygundur. Bu bölgedeki ter bezlerinin aktivitesinin azaltılması veya durdurulması, kişinin genel sağlığı üzerinde olumsuz bir etki yaratmaz. Aksine, sosyal ve psikolojik açıdan olumlu etkileri vardır. İlkbaharda yapılacak tek uygulama, son bahara kadar sürecek etkisiyle kişinin tüm yazı rahat geçirmesini sağlayacaktır.

Botoks ile koltuk altı terleme tedavisi oldukça konforlu ve kısa bir işlemdir. Ancak doğru bir merkezde ve uzman bir hekim tarafından yapılması gerekir.

Ankara’da terleme botoksu uygulaması yapan güvenilir uzmanların başında Dr. Özgür Koldaş gelmektedir. Terleme botoksu hakkında merak ettiklerinizle ilgili detaylı bilgi alabileceğiniz ve gönül rahatlığıyla uygulamayı yaptırabileceğiniz bir hekimdir.

Detaylı bilgi için www.ozgurkoldas.com.tr internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.