⏩ MykoPRO ✅ | 1.000.000 TL ÖDÜL⭐ f-ACS ✅ Değerli GB - Zevkli PK | v.1098 MYKO USER REKORU ⚔ OFFICIAL 26.07.2024 - 22:00 ⏪

Ohri Görülecek Yerler

 •         

          

          

          

          

          

          

 • HyperFilter | DoS Protection | DDoS Protection | DoS Mitigation | DDoS Mitigation | AntiDoS | AntiDDoS | Proxy Shielding
C Çevrimdışı

cihancesur

Yeni Cüce
8 Haziran 2018
4
0
1
Sofya
3948747_orig.jpg

Ohri Çarşısı'na doğru gezin
Ohri Çarşısı, Ohri gezi rehberi görülecek bölgeler Ohri şehrinin en yoğun kesimi, kıyıdan yukarı çıkan ve ufak kent pazarında sonlanmış olan çarşıdır. Ohri'nin St. Clement Kilisesi'nin adını taşıyan bu güzel yaya caddesi, kafeler ve dondurma salonlarından butik giyim mağazalarına kadar birçok mağaza ve mağaza ile doludur. Hala ayakta duran fazlaca sayıda eski bina yok, fakat birkaç tane var ve sokaklar hala mahalli Makedonya mermeriyle kaplı. Çarşının şimal ucunda, su çeşmesi ve zamanı Çınar Ağacı'nın bulunmuş olduğu 1000 metrekareden ufak bir meydan var. Meydanın çevresinde da şehrin camileri bulunmaktadır.

http://montenegro-for.me/wp-content/uploads/2024/08/Ohrid1-old-town.jpg
Ohri Eski Kenti'ni keşfedin
Ohri’nin büyük cazibelerinden biri, şehir merkezinin batısında yer edinen ve şehrin eski şehir bölgesidir. Burada mükemmel eski Osmanlı evlerine ve dar Arnavut kaldırımlı şeritlere rastlayacağınız Eski Kent'de. Çarşının herhangi bir yerinden yokuş yukarı inmek sizi fazlaca yakında gezgin kalabalığının kaybolduğu Eski Şehir'in sokaklarına götürecektir. Burada güzel eski ve şirin evleri görmüş olacaksınız ve fazlaca daha rahat bir atmosfer hissedeceksiniz. Hakkaten yürümek ve şehrin bir zamanlar iyi mi olabileceğini takdir etmek hakkaten güzel.

Eski Şehir ek olarak mühim bazı zamanı simge yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Yeni başlayanlar için, kalan birkaç kapı da dahil olmak suretiyle eski kent surlarının kalıntıları vardır. Kapıların en iyi korunanları, kent pazarına yakın bulunan Üst Kapı'dır. Derhal yakınındaki Yukarı Kapı, şehrin antik antik alanı olan Antik Tiyatro'dur. Tiyatro şu anda mühim bir restorasyon geçiriyor fakat gene de tiyatroda neye benzediğini gösteren bölümleri görebiliyorsunuz. Aşağıda da belirtildiği benzer biçimde birçok zamanı kilise vardır.

o51.jpg

Samuel’in Kalesine Tırmanma
Sual sormadan, Ohri’nin en mühim simgesi, eski şehirdeki tepelere oturmuş olan kuvvetli kale. Samuel'in Kalesi'nden sonrasında Samuel'in Kalesi olarak malum kale, 10. yüzyılın sonundaki İlk Bulgar İmparatorluğu'nun başkentiydi. Arkeolojik kanıtlar, aynı noktada inşa edilmiş daha büyük bir kalenin de bulunduğunu göstermektedir. 2003 senesinde meydana getirilen tadilatlar yardımıyla ziyaretçiler kaleyi ziyaret edip, surları süresince yürümeleri için dik merdivenlerden yukarı çıkabiliyorlar. Kalenin manzaraları, eski şehrin tamamını görebileceğiniz ve her iki yönde de göle baktığınız benzer biçimde yenmek için zor. Bu informasyon hakkında birazcık informasyon, fakat görülmeye kıymet. Giriş tutarı 30 denar (Temmuz 2024).

http://www.yoldostlari.com/wp-content/uploads/2024/12/Sveti-Jovan-Kaneo-kilisesi-ohrid-makedonya-gezisi.jpg
Kaneodaki kiliseye bakın
Ohri süresince, Bizans tarzında birçok zamanı Ortodoks kilisesine rastlayacaksınız. Her biri Mukaddes Meryem Perivlepta Kilisesi içindeki boyalı fresklerden St Sophia Kilisesi'nin uzun geçmişine kadar kendi garip yönlerine haizdir. Bu, bazı ortaçağ kiliselerini ziyaret etmek ve keşfetmek isterseniz, seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğiniz anlamına gelir. Her kilisenin bir giriş tutarı (çoğu zaman 100 denar) bulunduğunu ihmal etmeyin, bu yüzden para sıkıysa zekice seçin.
Muhtemelen en popüler ve naturel olanı Kaneo'daki Theologian St John Kilisesi'dir. Ohri'nin bu simgesi, Samuel’in Kalesi'nin altındaki ormanların gizlediği başlığın tam noktasında oturur. Kaleden inen ya da sahil süresince uzanan patikaları takip eden bu görkemli kiliseye ulaşacaksınız. Uçurumun üst kilisesi, Ohri’nin öteki kiliselerinin bazılarıyla karşılaştırıldığında oldukça küçüktür, sadece manzarası kesinlikle diğerlerini etkilemektedir. Kaneo'daki kiliseyi görmek için en iyi nokta, kilisenin derhal üstündeki kilisenin klasik görüntüsünü yakalamanıza müsaade eden, kilisenin derhal üstündeki ufak gözetleme noktasından.

Golden-beach-ohrid-7-Large.jpg

Plajda Yüzün ve Güneşlenin
Ohri'deki turistler için en belirgin aktiviteler normal olarak gölde yüzüyor ve sahile başlıyor. Böylelikle, ziyaretçilerin yapabileceği kent merkezine yakın birçok nokta bulunmaktadır. Ohri Limanı ve Kaneo Kilisesi içinde ufak bir halk taşlı plaj bulunmaktadır. Yazları ziyaret ediyorsanız, kent plajlarının oldukça yoğun olması sürpriz değil. Kaneo'ya daha yakın olan plajlarda, güneşlenmek ve yüzmek için birazcık daha sessiz olan bazı yüzen pontonlar da vardır. Genel olarak, kent merkezinden daha da uzaklaştıkça daha sessiz şeyler olacaktır.
Kaldığım Villa Milka benzer biçimde birçok otel, göl fazlaca uzaksa havuzları da var. Başka bir rahatlama seviyesi için, gölün kıyısında bir takım dinlence bulunmaktadır. Güneyde Ohri'den kıyıya doğru ilerlerken, aralarından seçim yapabileceğiniz fazlaca sayıda bağımsız tesis var. Birçoğu Ohri'nin eteklerinde iken, Peštani ve Lagadin benzer biçimde ufak köylerde daha çok cenup bulunmaktadır.

Kaynak: www.cesurgezgin.com