TİGERKO l v.24xx FARM SERVER l Yeni Sunucu ODESA Official Tarih 26 KASIM l SAAT 22:00

MYKO FunMYKO Light MYKO - v1098 Official Opened 15.10.12 - 20:00 (GMT+3)

FunMYKO2021

Yeni Cüce
4 Ekim 2021
2
0
1
31
funmyko.com
spacer.png
[Resim: 2hIBWNs.png]
[Resim: pUc8VdB.png][Resim: AUF1fhP.png][Resim: q6UE68e.png]
FunMYKO, 72 level cap sınır, harika pazar odaklı sistem, çok fazla aktif etkinlik ve güçlü PvP yazılımı içeren orta zorlukta bir sunucudur. Knight Online'ın ilk sürümlerini beğendiyseniz, sunucumuz nostaljik çağı yaşamak için doğru adres. Hemen hesabını oluştur ve eğlenmeye başla!
Yeni Konsept , Database , Oyun Yönetimi Ve Anlayışı İle hizmet vereceğimiz FunMYKO v1098 Sunucumuzdan az da olsa bahsetmek istiyorum.
Bizim için ilk oyuncumuz da çok değerli son oyuncumuz da; o yüzden sizlere olabildiğince sorunsuz, her şeyi düşünülmüş bir oyun sunmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Knight Online sektörüne yeni bir anlayış kazandıracağımız bu projemiz ile siz değerli oyuncularımızı da aramızda görmekten oldukça keyif alacağımızı ve memnun kalacağımızı bildirmek istiyoruz.

Sizlere O eski Anılarınızı Maceralarınızı Yaşadığınız Heyecanı Tekrar Yaşatacağız.. Daha önce oynadığınız , destek alamadığınız, sorunlarla karşılaştığınız Günleri Geride Bırakacaksınız. 2 Dil Yabancı Destekli Game Master Ekibi İle Profesyonel Olarak Sizlere Hizmet Vereceğiz. Amacımız profesyonel ekip arkadaşlarımız ile birlikte en güzel şekilde bir server sunmak; Siz değerli oyuncularımızı muazzam ve yenilenen bir server bekliyor olacak. Kaliteli Sponsorlarımız Ve Reklam Politikalarımız, ve Siz Değerli Kullanıcılarımız Sayesinde Büyük Bir Kitleye Ulaşmış Bulunmaktayız.
adstr.png

BETA ÖDÜLLERİMİZ

BETA'da Loyalty Ranks'ta her ulusun her sınıfının en iyi oyuncusu FunyMYKO Official'da muhteşem ödüller alacak (15.10.2021)
  1. sıra (Karus Rogue + Human Rogue): 4000 KC​
  2. sıra (Karus Warrior + Human Warrior): 4000 KC​
  3. sıra (Karus Priest + Human Priest): 4000 KC​
  4. sıra (Karus Mage + Human Mage): 4000 KC​
ve Resmi açılışa kadar DİSCORD üzerinden yapılacak olan EKSTRA KC KAZANMA ETKİNLİKLERİ.
Uyarı: Sıralama ödülü alabilmeniz için Nation Transfer ve Job Change kullanmamış olmanız gerekmektedir.
Betada Kazanmış olduğunuz Tüm KCLERİ OFFİCİAL SUNUCUDA %100 KULLANABİLECEKSİNİZ.

REHBER & POWER UP STORE BİLGİLENDİRMELERİ

Etkinlikler ve takaslar, görevler ve düşme listesi gibi oyunla ilgili diğer şeyleri web sitesindeki rehber bölümümüzde ve discord'daki rehber bölümünde okuyabilirsiniz.

DROP LİSTESİ: DROP LİSTESİ

OTOMATİK GÖREV LİSTESİ: GÖREV LİSTESİ

DİĞER ÖNEMLİ REHBERLER: DİSCORD REHBER BÖLÜMÜ

SERVER BİLGİLERİ

❗ Max Level: 72 CAP
❗ Server Type: Kolay Exp & Orta İtem
❗ Item Upgrade: +8 Weapon, Armors %50 +1 Uniq Takı (FT Neck BDW RİNGS can go+2)
❗ Takı Upgrade Oranı: 50% oranla +1 Uniq Takılar & 50% oranla 12+1 takı
❗ Master Görevi Aktif.
❗ Warrior Berserker Skilleri Aktif. ( Orjinal şekilde çalışmaktadır. )
❗ Eski still damage sistemi aktiftir. ( Skill damagesi ile birlikte vereceğiniz statlar damagenize eklenerek devam eder. Aynı şekilde karşı taraftan aldığınız damage sistemi Def. üzerinden çalışmaktadır.)
❗ Joblara göre ayarlanmış özel damage sistemi. ( Her job için olması gereken damage sistemi ayarlandı. )
❗ Uniq silahlarda %10 damage buff sistemi aktiftir. ( Oyun içerisinde bulunan Uniq item sınıfındaki tüm silahlarda %10 damage artışı vardır. )
❗ Savaş Haritası ' OLD Colony Zone '
Aktif Event / Map Listesi

▶ Bi-Frost
▶ Border Defance War
▶ Collection Race Event
▶ Chaos WAR
▶ Ardream Zone
▶ Juraid Mountain
▶ CSW - Lunar War
▶ Forgetten Temple Event
▶ Santa Event
▶ GM KİLL Event
▶ Mini Ronark Land
▶LUNAR WAR
YOL HARİTASI / SERVER İLERLEME DURUMU
Roadmapo.png
FunMYKO Olan Yenilikler Neler ?
Koreko İtemleri (
Detaylı Bilgi için Forum)
Korekowarrioritem.gif

KorekoAsasİtem.gif

FT Neck - Bdw Belt - BDW Rom,Rol,ROC (Detaylı Bilgi İçin Forum)

FTNeckForum.png

BDWbeltforum.png

Black Chitin Armor Sistemi (Detaylı Bilgi İçin Forum)

Warrior-Black-Set-6.gif

Rogue-Black-Set-6.gif


Merchant Searc Scroll System (Detaylı Bilgi İçin Forum)

spacer.png


Multi Client Sistemi

Multi Client sistemi bir bilgisayar üzerinden 3 adet karakter ile oyuna giriş yapabilmenizi sağlayacak bir sistemdir. 1 PC den 3 Karektere giriş yapabilmek için önce 3 tane üyelik almanız gereklidir ; http://funmyko.com/Register

Üyeliklerinizi aldıktan sonra yapmanız gerekenler ;

1- Launcherden start'a basıp oyuna giriş yapın. (1. hesaba giriyoruz.)
2- Cliente gelip tekrar Launcherden 2 . hesaba giriyoruz.
3- Cliente gelip tekrar Launcherden 3. hesaba giriyoruz.
4- Bu işlemleri yaparken önce karekterleri oyuna sokalım sonra diğer çarlara sırayla giriş yapalım , 3 karekterede aynı anda giriş yapmayınız hata alabilirsiniz..

multiclient.png


Böylelikle oyunda oynarken pazar ve diğer ihtiyaçlarınızı karşılarken oyun keyfinden de mahrum kalmayacaksınız. Bunun yanında ekstra olarak bilgisayar özellikleriniz kötü ise oyun deneyiminizi etkilememesi için de ayrı bir sistem daha geliştirdik.

F11 Client Gizleme Sistemi

Client gizleme özelliğini F11 tuşuna basarak kullanabilirsiniz.
F11 tuşuna bastığınız taktirde bilgisayarınız minimum GPU ve CPU gücü harcayacaktır ve Knight Online.exe programınızı sağ alta alacaktır.

f11.png


Örnek kullanım şekli olarak; 2. karakterinizi pazara veya 3.karakterinizi farma bıraktığınızda bu özelliği kullanmanız yararınıza olacaktır.
*Oyunu tekrar açmak için sağ görev çubuğundaki Knight Online exe'sine tıklamanız yeterlidir.

Düşman İşaretleme Sistemi

Oyunda Düşman İşaretleme yani 1 leme aktiftir. Bu özelliği aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz.

Party başkanı bir düşmanı Z ye alıp F tuşuna bastığında üzerinde 1 işareti belirecektir. Aynı zamanda bu özelliği Party başkanı olmayan bir kullanıcıya Set Commander özelliği vererek komuta yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede daha koordine şekilde PK atabilirsiniz.

Setcommander.gif


Genie Çalışma Hızı


Sponsor Yayıncı Avantajları

Trovo platformu üzerinde Düzenli olarak Canlı yayın yapan oyuncularımız için güzel bir ödül sistemi hazırladık.
Kurallara uyabilecek Yayıncılar aşağıdaki ayrıcalıklardan faydalanabilecektir.Başvuru yapan kişilere Discord üzerinden ulaşılacaktır.
Discord adresimiz : https://discord.gg/n58shfM3pj

10725

Oyun içerisinde Sponsor Yayıncı Amblemi


Screenshot_2.pngForseken Chitin Shield
Mini Isiloon'dan edinebileceğiniz Forsaken Chitin Shield'i tanıttık. Sunucunun kademeli olarak ilerlemesi gerektiğinden, Forsaken Chitin Shield başlangıç sınırımız için mükemmel olacak, bu nedenle GM arkadaşlarımız etkinlikler sırasında manuel olarak Mini Isiloonları respawn edecektir. Böylece hem PK canlı olacaktır hem de oyun içerisinde elit bir item elde etme şansı yakalayabileceksiniz.

FScs.png


Forsaken Chitin Shield YÜKSELTİLEMEZ ve ilk sunucu aşamasında hayatta kalmalarını sağlamak için Priest/Mage sınıfına verilir.

itemicon_3_7501_50_0 (1).jpg
Fakat Forsaken Chitin Shield sadece Isiloondan çıkan Forseken Cs to Cs Scroll kullanılarak %20 oranla upgrade edilebilir hale çevrilebilir.

CS.pngClan Grade Sistemi ve Royal Pelerin

Clan Grade sistemi 5 Aşamalı bir sistemden oluşmaktadır. En alt derece 5 en üst derece 1 olarak tanımlanır.

[Resim: 8lhgjlw.png]DERECE YÜKSELTİLEBİLMESİ İÇİN İSTENİLEN NATİONAL POİNT MİKTARLARI ?

[Resim: deexlxu.png]


[Resim: t4i7l7k.png]


[Resim: eyqgyjd.png]


Royal Pelerinin Verdiği Ekstra Özellikler

Royal Cape Bonus olarak her clan üyesine +250 Hp, +250 MP ve +3 National Point vermektedir.

Yeni Koreko Battle Priest Silahı God Of Tengri


image.png


image.png


 
Son düzenleme:

FunMYKO2021

Yeni Cüce
4 Ekim 2021
2
0
1
31
funmyko.com
Cupon Sistemi Nedir ?

Öncelikle cupon sisteminden bahsedeyim. Bildiğiniz gibi oyun içerisinde FT ve BDW bir etkinlik haritasıdır. Bu haritada kazanan oyunculara hediyeler verilmektedir. FT ve BDW cuponları bu oyunculara %100 olarak verilecek olan bir itemdir ve sadece kazanan oyuncular elde edebileceklerdir.

Kazanan oyunculara hediye verilen bu cuponlar merchantta satılabilir, biriktirilebilir veya trade ile başka birine verilebilir. Bu sayede etkinlik kazanan oyuncular veya pazardan cupon toplayarak item yapan oyuncular bir adım önde olacaktır. Peki FT Necklace ve BDW Belt / Ring için kaçar adet cupon gerekmektedir ?

ftcupon.png


bdwcupon.png


Yapımı İçin Neler Gereklidir ve Nerede Yapılır?

Parfait.png


ft-bdwcupon.png


Forgotten Necklace İçin Gerekenler


FT Necklace için gereken FT Cupon sayısı 14 adettir. Moradonda bulunan Parfait NPCsine 14 adet FT Cupon teslim edildiği zaman size Forgotten Necklace +0 verecektir. Upgrade edilebilir bir uniq takı item olan Forgotten Necklace +0'dan 3 adet toplayıp %50 oranla +1 e upgrade edebilirsiniz. Aynı şekilde Forgotten Necklace +1'den 3 adet toplayarak %25 oranla +2 ye upgrade edebilirsiniz.

FTNeckForum.png


BDW Belt İçin Gerekenler

BDW Belt için gereken BDW Cupon sayısı 15 adettir. Moradonda bulunan Parfait NPCsine 15 adet BDW Cupon teslim edildiği zaman size BDW Belt +0 verecektir. Upgrade edilebilir bir uniq takı item olan BDW Belt +0'dan 3 adet toplayıp %50 oranla +1 e upgrade edebilirsiniz. Aynı şekilde BDW Belt +1'den 3 adet toplayarak %25 oranla +2 ye upgrade edebilirsiniz.

BDWbeltforum.png


BDW Roc İçin Gerekenler

BDW Roc için gereken BDW Cupon sayısı 25 adettir. Moradonda bulunan Parfait NPCsine 25 adet BDW Cupon teslim edildiği zaman size BDW Roc +0 verecektir. Upgrade edilebilir bir uniq takı item olan BDW Roc +0'dan 3 adet toplayıp %50 oranla +1 e upgrade edebilirsiniz. Aynı şekilde BDW Roc +1'den 3 adet toplayarak %25 oranla +2 ye upgrade edebilirsiniz.

BDWRocForum.png


BDW Rol İçin Gerekenler

BDW Rol için gereken BDW Cupon sayısı 25 adettir. Moradonda bulunan Parfait NPCsine 25 adet BDW Cupon teslim edildiği zaman size BDW Rol +0 verecektir. Upgrade edilebilir bir uniq takı item olan BDW Rol +0'dan 3 adet toplayıp %50 oranla +1 e upgrade edebilirsiniz. Aynı şekilde BDW Rol +1'den 3 adet toplayarak %25 oranla +2 ye upgrade edebilirsiniz.

BDWRolForum.png


BDW Rom İçin Gerekenler

BDW Rom için gereken BDW Cupon sayısı 25 adettir. Moradonda bulunan Parfait NPCsine 25 adet BDW Cupon teslim edildiği zaman size BDW Rom +0 verecektir. Upgrade edilebilir bir uniq takı item olan BDW Rom +0'dan 3 adet toplayıp %50 oranla +1 e upgrade edebilirsiniz. Aynı şekilde BDW Rom +1'den 3 adet toplayarak %25 oranla +2 ye upgrade edebilirsiniz.

BDWRomForum.png